Půjčky přes SMS – když stačí pouze telefon

Půjčky přes SMS - když stačí pouze telefon
OpenClips / Pixabay

Zájemci o různé půjčky si mohou vybírat z velkého množství jejich druhů. Některé jsou s ručitelem, jiné bez, nebo ze založením nemovitosti, případně dostanete půjčku jen s občanským průkazem. No i způsoby půjčení bývají různé. Můžete například osobně zajít do pobočky banky, zda nebankovní společnosti a vybavit si vše přímo na místě. No dnešní moderní doba nám umožňuje využít i služeb internetu.

No možná jste ani nevěděla, že se dají poskytnout i půjčky přes SMS. A úplně Vám na ně stačí Váš mobilní telefon.

Zde je o nich něco víc. Největší výhodou půjčky přes SMS je její snadná dostupnost. Vůbec nemusíte nikam chodit, vše si zařídíte z domova, pomocí internetu. Stačí si najít stránku poskytovatele takové služby, vyplnit zveřejněn formulář a můžete si půjčit. Velmi pěkně si dokážete naprosto přesně a jasně navolit kolik si chcete půjčit, s přesností na jedno stokoruny. Zvolíte si i den splacení půjčky a vzápětí uvidíte, kolik musíte splatit a také výšku úroku a výši samotné splátky. Toto celé potrvá skutečně jen pár minut.

Provozovatel od Vás nebude požadovat žádné potvrzení o výdělku, zda Vašem zaměstnání. Nepotřebujete ani žádného ručitele. Půjčku přes SMS si můžete vybírat i několikrát, stačí, pokud máte splacenou jednu půjčku a hned si můžete vzít druhou. Výhodou může být i variabilnost s výší úroku. Výsledná cena půjčky totiž závisí na tom, kolik si půjčíte. Čím méně, tím je půjčka levnější. Obdobně to platí i o datu splatnosti. Čím dříve peníze vrátíte, tím nižší budou Vaše náklady na půjčku. I když úroky jako takové, zrovna nejnižší nejsou.

Úrok u tohoto typu půjčky dosahují přibližně od 15 procent a výše. Vše však záleží od jednotlivého poskytovatele a jeho podmínek. Nevýhodou půjčky přes SMS je rozhodně výška možné vypůjčené částky. Tato částka je stanovena maximálně na 5000 korun. Navíc, pokud si půjčujete poprvé, na tuto částku se nedostanete. Zpočátku je možné půjčit si kolem dvou až tří tisíc českých korun.

Pokud však bude vše z Vaší strany v pořádku a půjčku včas bez problémů splatíte, případnou druhou dostanete vyšší okolo 5000 korun. Tyto půjčky nejsou určeny k dlouhodobému splácení. Jejich splatnost se počítá na dny. Například společnost Creditone nabízí maximální dobu splátky na třicet dní. Jiná společnost, SMScredits zase pětadvacet dní.

Půjčky přes SMS začínají být velmi oblíbené hlavně kvůli své rychlosti. Představě si situaci, kdy jste v obchodě a najdete něco velmi výhodně, ale nemáte na to peníze. Díky SMS půjčce však tento problém odstraníte během několika minut. Stačí ta správná SMS a peníze máte na účtu téměř hned. Následně si je pomocí kreditní karty můžete vybrat.

Možná Vás napadlo, co když mi někdo mobilní telefon ukradne, nebo ho ztratím. Nemůže být pak tato půjčka zneužita? No toto riziko zde je stále, ale pokud si dáte trochu pozor, můžete mu předejít. Stačí, když si dáte do podmínek půjčky možnost ověřit si při požádáni půjčky přes SMS Vaši identitu poskytovatelem. Navíc společnosti poskytující tyto půjčky Vám půjčí jen jednu půjčku a pokud ji nesplatíte, druhou nedostanete. Určitě také neuděláte nic špatného, pokud při ztrátě nebo krádeži Vašeho mobilního telefonu tuto skutečnost poskytovateli půjčky raději hned nahlásíte. Na závěr jen pro zajímavost, tento druh půjčky je velmi oblíbený v severských zemích Evropy, kde prim hraje Finsko, ale i u nás už začínají lidé poznávat pohodlnost, rychlost a jednoduchost získání tohoto druhu financí. Podmínky jsou přitom srovnatelné s jinými typy půjček, které také získáte bez nutnosti osobního kontaktu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *