SMS půjčky

SMS půjčky
OpenClips / Pixabay

SMS půjčka je forma úvěru, který se využívá na půjčení menších částek peněz, které mají krátkou dobu splatnosti – většinou do několika dnů, maximálně několika týdnů. Je to ideální řešení, pokud nutně potřebujete peníze, které ale víte poměrně rychle splatit. Čili pokud máte pár dní před výplatou, ale nemáte na účtu dost peněz, tehdy je SMS půjčka odpovědí na Vaše problémy.

Tento typ úvěru má několik různých pojmenování, jako například půjčka po telefonu či půjčka přes mobil. Jde ale stále o stejný produkt. Technologie pomalu, ale jistě pronikají do každé sféry v našem životě. Někdy jsme považovali mobil za výsadu bohatých lidí, nyní máme všichni minimálně jeden. Přes mobil a internet řešíme v dnešní době už hodně věcí. Rezervujeme si letenky do Londýna, dovolené, kupujeme boty, elektroniku, zjišťujeme počasí (přehled počasí v Evropě), platíme faktury, tak proč bychom nemohli pomocí mobilu zažádat o půjčku?

Výhody SMS půjčky

SMS půjček je to, že bývají velmi expresně vybavené. Na schválení nepotřebujete ručitele, nemusíte ručit nemovitostí, nemusíte vyřizovat ani potvrzení o příjmu. SMS půjčky poskytují nebankovní společnosti, které se nebojí jít do většího rizika a proto poskytují úvěry i osobám, u nichž hrozí, že půjčku nebudou vědět splatit. Pokud patříte do této skupiny, měli byste si zvážit, zda si půjčku vůbec můžete dovolit vzít, protože pokud si půjčíte 3000 korun, nikdy nebudete vracet jen 3000 korun a tehdy je dobré se zamyslet, zda jste opravdu v takové finanční situaci, kdy si můžete dovolit „vyhazovat“ peníze do vzduchu.

Jistě, pokud nemáte jiné východisko, tak si půjčku budete muset vzít, ale do budoucna byste měli začít uvažovat nad tím, jak raději snížit Vaše měsíční výdaje a zvýšit příjmy tak, abyste se už nemuseli zadlužovat. Proč? Protože každá půjčka Vás obírá stále o více peněz, které byste mohli využít užitečnější. Mohli byste si je odložit na spořicí účet, mohli byste za ně koupit jídlo, boty pro své dítě, nebo cokoliv jiného.

SMS půjčky jsou sice rychlé, pohodlné a jednoduché. Je však třeba počítat s tím, že takové úvěry bývají i nejdražší. Mějte na paměti, že nejpřístupnější půjčky bývají nejméně výhodné a proto se jim třeba co nejvíce vyhýbat. Pokud jste již pro SMS půjčku rozhodnutí, předpokládáme, že víte o jejích výhodách, či nevýhodách.

Jak si ji však můžete vybavit? Tato část je opravdu jednoduchá. Na výběr máte dokonce dvě možnosti. Buď vyplníte online formulář, který má daná společnost na svých internetových stránkách, nebo prostě pošlete SMS zprávu v požadovaném tvaru na telefonní číslo poskytovatele tohoto typu půjčky.

V obou případech Vaši žádost posoudí zaměstnanci dané společnosti a ozvou se Vám zpět s odpovědí, zda půjčku dostanete, nebo ne a pokud ano, tak za jakých podmínek. Když všechno půjde hladce, tak Vaše peníze můžete mít na účtu do 24 hodin. Samozřejmě, pokud bereme v úvahu, že jste o půjčku zažádali během pracovních dnů.

Mnoho nebankovních společností si oblíbilo systém navyšování půjček. Pokud se osvědčíte jako spolehlivý klient, tak při každé další půjčce si můžete půjčit větší a větší částky. To znamená, že při první půjčce půjde o malou částku, která se postupně bude zvyšovat s úspěšným splácením té předešlé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *